Boşanma Avukatı,Boşanma Avukatları,Ankara Boşanma Avukatı,Ankara Boşanma Avukatları

Boşanma Davalarındaki Artış Korkutuyor

Boşanma davalarındaki artış çığ gibi artarak devam ediyor, bu durum da yetkilileri ve insanları tedirgin etmeye devam ediyor. Yıllar öncesinde boşanma davaları bu kadar çok değildi, bunun da birçok nedeni var. Bu nedenlerden kısaca bahsetmek gerekirse; törelerimize göre boşanmak çok hoş karşılanmayan bir durum olduğundan, bayanlar da mutlu olmamalarına rağmen boşanma davası açmaya cesaret edemiyorlardı.

Hal böyle olunca boşanma davaları oranı da oldukça düşüktü. Boşanma davalarının düşüklüğü o dönem için güzel bir şey gibi görünse de aslında hiç iyi değildi, birçok insan mutsuz olduğu halde evliliklerine devam ediyordu ve bu da intihar gibi olaylar ile sonuçlanabiliyordu. İyi de o zaman neden boşanma davaları korkutuyor diye sorabilirsiniz. Bunun cevabı oldukça basit, boşanma nedenleri arasında ekonomik zorluklar da yer almaktadır, bu nedenle de ülke ekonomisinin iyiye gitmediği düşüncesi yer alacağından, yetkililer tarafından korkulacak bir durum gibi görünüyor. Bayanlar eskiden çalışmadığı için, ve çok  genç yaşlarda, neredeyse çocuk yaşlarında evlendiklerinden dolayı eşlerinin eline muhtaç oluyorlardı. Bu durum da kötü giden evliliklerine rağmen ekonomik gücü olmadığı için sevmedikleri insanlar ile beraber yaşama zorunluluğu içerisinde bulunmalarına neden oluyordu.

Günümüzde artık kadın, erkek herkes eşit şekilde okuyabiliyor ve istedikleri kariyer hedefini de yerine getirebiliyorlar. Okul zorunluluğunun 8 yıla çıkması ile birlikte ve kadınların da iş hayatına atılmak için lise, üniversite gibi okullara gitme ihtiyacı nedeni ile evlenme yaşı eskisi çok düşük seviyelerde değil. Evlenme yaşının yüksek olması ve kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşmaları sayesinde de evlilik hayatlarından mutlu olmadıkları zaman rahat bir şekilde boşanma davası açarak boşanabiliyorlar. Bu gibi durumlar da ülkemizdeki boşanma davalarındaki artışın nedenini gözler önüne seriyor. Bazı kişiler boşanma konusundaki düşüncelerinde çok haklı olsalar da bir takım kişiler de çok basit nedenler ile eşlerinden ayrılabiliyorlar. Evlilik hayatınızın düzenli gitmesini istiyorsanız ve ilerde bir boşanma yaşamak istemiyorsanız, evlenmeden önce seçeceğiniz eşinizi iyi tanımanız ve bu kararı vermeden önce çok dikkatli düşünmeniz ilerde karşılaşacağınız sorunları en aza indirebilir.Ankara,İstanbul,İzmir ve Adana gibi büyük iller, boşanma davalarının en fazla arttığı ve boşanma avukatlarının iyi müşteri bulabildikleri illerimizdendir. Özellikle Ankaradaki Boşanma Avukatları, boşanma davalarındaki artıştan oldukça memnun gözüküyorlar.